Magdalena Surdyn

ekspert ds. ochrony danych osobowych i dostępu do informacji publicznej

 

IMG_9798

Prawnik, absolwentka prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Uczestniczyła w projektach audytorskich realizowanych m.in. dla Caterpillar Financial Services Poland Sp. z o.o., Laboratorium Psychoedukacji, ZKM w Elblągu Sp. z o.o., BBK S.A. Doradzała bądź stale współpracuje z Pandora Jewelry Shared Services Sp. z o.o., I.O. VENEZIA, MyBenefit Sp. z o.o., OTCF S.A., spółkami z Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A., a także z sektorem publicznym.

 Realizowała szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych m.in. dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Lasów Państwowych, Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, urzędów gmin, starostw i licznych placówek oświatowych. Zainteresowanie prawem do prywatności łączy z obowiązującą w naszym kraju od 2001 roku ustawą o dostępie do informacji publicznej, a więc lex specialis w stosunku do ustawy o ochronie danych osobowych.

Prowadziła lub współprowadziła szkolenie z tego zakresu m.in. dla pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, Żandarmerii Wojskowej i KRUS. Specjalizuje się w ochronie danych osobowych przetwarzanych przez działy kadrowe, w szczególności w związku z kontrolą pracowników (m.in. za pomocą monitoringu i danych biometrycznych) oraz dostępie do informacji publicznej.

 Specjalizacja: ochrona danych osobowych w zatrudnieniu i rekrutacji.

 Prywatnie pasjonuje się tańcem towarzyskim.

 Hominem causa omne ius constitutum sit – wszelkie prawo winno być stanowione ze względu na człowieka.