Dołącz do newslettera dla ABI

Podzielimy się z Tobą naszym praktycznym doświadczeniem z pełnienia funkcji ABI w ponad 90 podmiotach: porady, szablony dokumentów, case study.

Zapisz się

Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Lex Artist Przemysław Zegarek, ul. Szańcowa 74/1, 01-458 Warszawa. Dane osobowe są przekazywane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania porad z zakresu skutecznego sprawowania funkcji ABI, powiadomień o nowych wpisach na blogu oraz nowych usługach. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: newsletter@lex-artist.pl

Wanna get our awesome news?

We will send you emails only several times per week. Isn't that cool?

Subscribe!

Actually we will not spam you and keep your personal data secure

Cel

Celem szkolenia jest przekazanie jak najbardziej praktycznej wiedzy, umożliwiającej samodzielne pełnienie funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji (a po zmianie przepisów UE – Inspektora Ochrony Danych).

Na kurs zapraszamy zarówno obecnych jak i przyszłych ABI. Jeśli jesteś zainteresowany/a, zapisz się poprzez formularz, mail (kancelaria@lex-artist.pl) lub telefon – (22) 253 28 18 .

Główne zalety naszego szkolenia:

 poszkoleniowe wsparcie – możesz liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie także po ukończeniu kursu. Dajemy Ci wsparcie w postaci 2 godzin bezpłatnych konsultacji do wykorzystania w dowolnej formie (mail, telefon, Skype, spotkanie) w ciągu roku od uczestnictwa w kursie.

skupienie się na konkretach – przekażemy Ci praktyczną wiedzę umożliwiającą samodzielne pełnie funkcji ABI w ciągu jednego intensywnego dnia szkoleniowego (8h).

NOWOŚĆ! Rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych (RODO) – zaprezentujemy Ci najważniejsze zmiany oraz porady jak rozpocząć proces adaptacji do nowych regulacji.

praktyczny charakter kursu – nasz trener sprawuje funkcję ZABI (Zastępca ABI) u ponad 15 Klientów z różnych branż. Dlatego podczas szkolenia nie teoretyzujemy – każdy przepis prawa konfrontujemy z praktyką i oferujemy Ci rozwiązania, a nie kolejne wątpliwości.

warsztaty – nasz kurs to nie wykład, a interaktywne szkolenie. Podczas kursu kilkukrotnie będziesz mieć okazję samodzielnie zweryfikować zdobytą wiedzę z praktyką np. tworząc Jawny Rejestr Zbiorów, szkic Polityki Bezpieczeństwa, czy planu sprawdzeń.

wzory dokumentacji – otrzymasz wzory dokumentacji wraz z praktycznymi wskazówkami przystosowania ich do Twojej wewnętrznej struktury. Otrzymasz: Politykę bezpieczeństwa, Instrukcję zarządzania systemami informatycznymi, klauzule informacyjne, umowy powierzenia, upoważnienia, klauzule zgód na przetwarzanie danych osobowych, Jawny Rejestr Zbiorów ABI, szkolenie dla pracowników w formie prezentacji, formularz zgłoszenia oraz odwołania ABI i ASI, wykaz obowiązków ABI, sprawozdanie, plan sprawdzeń.

 kameralne grupy – nie lubimy tłumów. Chcemy, żeby nasz kurs był maksymalnie efektywny i warsztatowy. Podczas szkolenia będzie Ci towarzyszyło maksymalnie 8 innych uczestników.

certyfikat – po szkoleniu otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie. Certyfikat jest jedną z podstaw do legitymowania się przez ABI odpowiednią wiedzą z zakresu ochrony danych osobowych, zgodnie z art. 39a znowelizowanej ustawy.

standardy – otrzymasz oprawione materiały szkoleniowe, długopis oraz pełen catering (obiad, poczęstunek, napoje, kawa i herbata).

Adresaci szkolenia

Szkolenie adresowane jest do początkujących i średniozaawansowanych ABI (niezależnie od branży) pełniących bądź mających w najbliższej przyszłości pełnić funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI).

Dla zaawansowanych ABI polecamy nasz dwudniowy kurs dla Administratorów Bezpieczeństwa Informacji: www.kursyabi.pl

Program szkolenia
 • funkcja Administratora Bezpieczeństwa Informacji – jakie obowiązki oraz odpowiedzialność spoczywają na ABI?
 • dokumentacja – jak sporządzić dobrą Politykę i Instrukcję? Jak ją wdrożyć?
 • upoważnienia – jak wdrożyć sprawny system nadawania oraz ewidencji upoważnień do przetwarzania danych osobowych?
 • szkolenia dla pracowników  w jaki sposób szybko i skutecznie szkolić upoważniane osoby? jak przygotować odpowiednio sprofilowany program szkoleń? jak stworzyć procedurę szkolenia pracowników?
 • kontrola GIODO  w praktyce – tylko w ciągu 2016 r. przeszliśmy 3 kontrole GIODO. Odpowiemy na pytania: jak przygotować się do kontroli? Co Inspektorzy weryfikują w szczególności? Jak współpracować z Inspektorami?
 • podstawy prawne przetwarzania – w jakich przypadkach i w jakim zakresie można przetwarzać dane osobowe klientów, pracowników, kontrahentów,  czy subskrybentów newslettera?
 • zabezpieczenia – jakie minimalne standardy muszą spełniać zabezpieczenia fizyczne, techniczne i organizacyjne?
 • powierzenie danych osobowych – czym powierzenie różni się od udostępnienia? jak sformułować dobrą umowę powierzenia?
 • klauzule – w jaki sposób skonstruować prawidłową klauzulę zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz klauzulę informacyjną?
 • Jawny Rejestr Zbiorów danych osobowych – w jakiej formie prowadzić? W jaki sposób udostępniać? Jakie zbiory danych osobowych ABI musi mimo wszystko rejestrować do GIODO?
 • sprawdzenia i sprawozdania: w jaki sposób przeprowadzać sprawdzenia? jak często? ABI agentem GIODO (fakty i mity)? jak powinno wyglądać sprawozdanie z przeprowadzonego sprawdzenia?
 • nowe przepisy – omówienie najważniejszych zmian wynikających z Rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych.

Szczegółowy program szkolenia

Metoda

Prezentacja multimedialna oraz interaktywny wykład (zachęcamy do zadawania pytań!) wzbogacony o liczne warsztaty praktyczne oraz kazusy, m.in.: – opracowanie Polityki bezpieczeństwa oraz Instrukcji zarządzania systemami informatycznymi – prawidłowe formułowanie klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych – wspólne wypełnianie wniosku rejestracyjnego do GIODO – praktyczne sposoby postępowania w przypadku zaistnienia konfliktów z klientami/petentami.

Wykładowca

Iwona Jarząbek

ekspert ds. ochrony danych osobowych, ABI

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych na tej samej uczelni. Certyfikowany audytor wiodący ISO/IEC 27001. Współtwórca systemu ochrony danych osobowych w największej polskiej agencji interaktywnej – K2 Internet S.A. Brała udział w projektach audytorskich realizowanych dla Urzędów Gmin i Miast jak również przeprowadzała audyty dokumentacji z zakresu danych osobowych dla Spółek należących do grup kapitałowych o globalnym zasięgu, jak m.in. Citroen Polska Sp. z o.o., Peugeot Polska Sp. z o.o., IKEA RETAIL Sp. z o.o. czy ASCO Numatics Sp. z o.o. W codziennej pracy zawodowej zajmuje się sporządzaniem opinii prawnych oraz doradztwem z zakresu ochrony danych osobowych, a także prowadzeniem szkoleń. Realizowała projekty szkoleniowe dla m.in.: Moneo Pharma Group Sp. z o.o., TAURON Ciepło S.A., a także dla Kancelarii Sejmu RP. Ukończyła seminaria „Wymowa prawnicza” oraz „Marketing usług prawniczych” rozwijając w ten sposób także umiejętności miękkie. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Poznaj nasz zespół

Polityka prywatności copyright 2013 Lex Artist

Kontakt

Kancelaria Lex Artist
Ul. Szańcowa 74/1
01-458 Warszawa
Telefon: (22) 253 28 18
e-mail: kancelaria@lex-artist.pl

REGON: 141235395
NIP: 522-267-65-39
BRE Bank S.A. 62 1140 2004 0000 3602 5030 0372