Łukasz Stochniał

Specjalista ds. ochrony danych osobowych

Specjalista ds. ochrony danych osobowych

Absolwent Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego z zacięciem do bezpieczeństwa informacji i jej obiegu w organizacjach. Swoją przygodę z ochroną danych osobowych zaczął w 2011 roku, gdy został ABI w jednym z warszawskich NGO`sów, w którym wprowadzał elektroniczną bazę członków organizacji.

Od tego czasu prowadzi szkolenia, wdrożenia dokumentacji i procedur oraz audyty związane z ochroną danych osobowych, głównie dla administracji publicznej (urzędy miast i gmin) i instytucji kultury. W lutym 2017 roku został certyfikowanym audytorem wewnętrznym ISO 27001. Kwestie ochrony danych osobowych traktuje jako element zarządzania ciągłością działania w ramach Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, dlatego dużą wagę przykłada aby rozwiązania i procedury były dostosowane do specyfiki konkretnej organizacji.

Stwierdzenie Kevina Mitnicka „Łamałem ludzi, nie hasła” jest mu bardzo bliskie, dlatego dużą wagę przykłada do szkoleń i zwiększania świadomości członków organizacji w kwestiach ochrony danych osobowych, gdyż nawet najlepsza procedura nie może zastąpić myślenia. Stąd też motto zawodowe: volenti non fit iniuria – chcącemu nie dzieje się krzywda.

Prywatnie pasjonat fantastyki, wędrówek górskich, wojskowości i szermierki.