Dołącz do newslettera dla IOD

Podzielimy się z Tobą naszym praktycznym doświadczeniem z pełnienia funkcji IOD: porady, szablony dokumentów, case study.

Zapisz się

Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Lex Artist sp. z o.o., ul. Szańcowa 74/1, 01-458 Warszawa. Dane osobowe są przekazywane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania porad z zakresu skutecznego sprawowania funkcji IOD, powiadomień o nowych wpisach na blogu oraz nowych usługach. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: newsletter@lex-artist.pl

Wanna get our awesome news?

We will send you emails only several times per week. Isn't that cool?

Subscribe!

Actually we will not spam you and keep your personal data secure

Cel

Informujemy, że w związku z nowymi przepisami RODO / GDPR i poszerzeniem ilości wiedzy koniecznej do przekazania, organizujemy już tylko minimum dwudniowe kursy. Więcej informacji wraz z możliwością zapisu poniżej:

-> www.kursyiod.pl

 

 

Informacje archiwalne o szkoleniu jednodniowym:

Celem szkolenia jest przekazanie jak najbardziej praktycznej wiedzy, umożliwiającej samodzielne pełnienie funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji (a po zmianie przepisów UE – Inspektora Ochrony Danych).

Na kurs zapraszamy zarówno obecnych jak i przyszłych ABI. Jeśli jesteś zainteresowany/a, zapisz się poprzez formularz, mail (kancelaria@lex-artist.pl) lub telefon – (22) 253 28 18 .

Główne zalety naszego szkolenia:

 poszkoleniowe wsparcie – możesz liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie także po ukończeniu kursu. Dajemy Ci wsparcie w postaci 2 godzin bezpłatnych konsultacji do wykorzystania w dowolnej formie (mail, telefon, Skype, spotkanie) w ciągu roku od uczestnictwa w kursie.

skupienie się na konkretach – przekażemy Ci praktyczną wiedzę umożliwiającą samodzielne pełnie funkcji ABI w ciągu jednego intensywnego dnia szkoleniowego (8h).

– Rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych (RODO) – zaprezentujemy Ci najważniejsze zmiany oraz porady jak rozpocząć proces adaptacji do nowych regulacji.

praktyczny charakter kursu – nasz trener sprawuje funkcję ZABI (Zastępca ABI) u ponad 15 Klientów z różnych branż. Dlatego podczas szkolenia nie teoretyzujemy – każdy przepis prawa konfrontujemy z praktyką i oferujemy Ci rozwiązania, a nie kolejne wątpliwości.

warsztaty – nasz kurs to nie wykład, a interaktywne szkolenie. Podczas kursu kilkukrotnie będziesz mieć okazję samodzielnie zweryfikować zdobytą wiedzę z praktyką np. tworząc Jawny Rejestr Zbiorów, szkic Polityki Bezpieczeństwa, czy planu sprawdzeń.

wzory dokumentacji – otrzymasz wzory dokumentacji wraz z praktycznymi wskazówkami przystosowania ich do Twojej wewnętrznej struktury. Otrzymasz: Politykę bezpieczeństwa, Instrukcję zarządzania systemami informatycznymi, klauzule informacyjne, umowy powierzenia, upoważnienia, klauzule zgód na przetwarzanie danych osobowych, Jawny Rejestr Zbiorów ABI, szkolenie dla pracowników w formie prezentacji, formularz zgłoszenia oraz odwołania ABI i ASI, wykaz obowiązków ABI, sprawozdanie, plan sprawdzeń.

 kameralne grupy – nie lubimy tłumów. Chcemy, żeby nasz kurs był maksymalnie efektywny i warsztatowy. Podczas szkolenia będzie Ci towarzyszyło maksymalnie 8 innych uczestników.

certyfikat – po szkoleniu otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie. Certyfikat jest jedną z podstaw do legitymowania się przez ABI odpowiednią wiedzą z zakresu ochrony danych osobowych, zgodnie z art. 39a znowelizowanej ustawy.

standardy – otrzymasz oprawione materiały szkoleniowe, długopis oraz pełen catering (obiad, poczęstunek, napoje, kawa i herbata).

Adresaci szkolenia

Szkolenie adresowane jest do początkujących ABI (niezależnie od branży) pełniących bądź mających w najbliższej przyszłości pełnić funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI).

Dla początkujących ABI oraz początkujących Inspektorów Ochrony Danych (IOD) polecamy również nasz dwudniowy kurs dla Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, podczas którego więcej czasu poświęcamy nowemu Rozporządzeniu UE (RODO). Więcej informacji o kursie + możliwość zapisu tutaj: www.kursyabi.pl

Program szkolenia
 • funkcja Administratora Bezpieczeństwa Informacji – jakie obowiązki oraz odpowiedzialność spoczywają na ABI?
 • dokumentacja – jak sporządzić dobrą Politykę i Instrukcję? Jak ją wdrożyć?
 • upoważnienia – jak wdrożyć sprawny system nadawania oraz ewidencji upoważnień do przetwarzania danych osobowych?
 • szkolenia dla pracowników  w jaki sposób szybko i skutecznie szkolić upoważniane osoby? jak przygotować odpowiednio sprofilowany program szkoleń? jak stworzyć procedurę szkolenia pracowników?
 • kontrola GIODO  w praktyce – tylko w ciągu 2016 r. przeszliśmy 3 kontrole GIODO. Odpowiemy na pytania: jak przygotować się do kontroli? Co Inspektorzy weryfikują w szczególności? Jak współpracować z Inspektorami?
 • podstawy prawne przetwarzania – w jakich przypadkach i w jakim zakresie można przetwarzać dane osobowe klientów, pracowników, kontrahentów,  czy subskrybentów newslettera?
 • zabezpieczenia – jakie minimalne standardy muszą spełniać zabezpieczenia fizyczne, techniczne i organizacyjne?
 • powierzenie danych osobowych – czym powierzenie różni się od udostępnienia? jak sformułować dobrą umowę powierzenia?
 • klauzule – w jaki sposób skonstruować prawidłową klauzulę zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz klauzulę informacyjną?
 • Jawny Rejestr Zbiorów danych osobowych – w jakiej formie prowadzić? W jaki sposób udostępniać? Jakie zbiory danych osobowych ABI musi mimo wszystko rejestrować do GIODO?
 • sprawdzenia i sprawozdania: w jaki sposób przeprowadzać sprawdzenia? jak często? ABI agentem GIODO (fakty i mity)? jak powinno wyglądać sprawozdanie z przeprowadzonego sprawdzenia?
 • nowe przepisy – omówienie najważniejszych zmian wynikających z Rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych.

Szczegółowy program szkolenia

Metoda

Prezentacja multimedialna oraz interaktywny wykład (zachęcamy do zadawania pytań!) wzbogacony o liczne warsztaty praktyczne oraz kazusy, m.in.: – opracowanie Polityki bezpieczeństwa oraz Instrukcji zarządzania systemami informatycznymi – prawidłowe formułowanie klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych – wspólne wypełnianie wniosku rejestracyjnego do GIODO – praktyczne sposoby postępowania w przypadku zaistnienia konfliktów z klientami/petentami.

Wykładowca

Łukasz Zegarek

Współwłaściciel, ekspert ds. ochrony danych osobowych

W kancelarii od 8 lat odpowiada za zarządzanie całością przedsiębiorstwa oraz przeprowadzanie audytów i wspieranie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji u Klientów Kluczowych.

Przeprowadził ponad 100 projektów audytorsko – wdrożeniowych dla spółek prywatnych (m.in. z Vistra, VENEZIA, IKEA, XTB, Pandora, DuPont) oraz  ponad 50 projektów dla podmiotów publicznych.

Swoimi wieloletnimi doświadczeniami i wiedzą praktyczną z przyjemnością dzieli się z uczestnikami licznych konferencji, szkoleń i kursów oraz czytelnikami publikacji i artykułów na blog-daneosobowe.pl.

Jego największą pasją jest przekazywanie wiedzy słuchaczom i czytelnikom w sposób jak najbardziej przystępny i zrozumiały.

No i oczywiście podróże! Od Sardynii po Nową Zelandię. Samochód, noclegi, atrakcje – pełna organizacja na własną rękę.

Włada biegle językiem angielskim, a w stopniu podstawowym także serbskim.

Motto zawodowe:

Volenti non fit iniuria – chcącemu nie dzieje się krzywda.

Poznaj nasz zespół

Polityka prywatności copyright 2013 Lex Artist

Kontakt

Lex Artist Sp. z o.o.
Ul. Szańcowa 74/1
01-458 Warszawa
Telefon: (22) 253 28 18
e-mail: wspolpraca@lex-artist.pl

REGON: 36655014500000
KRS: 0000663098
NIP: 527-279-63-98
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 5.000,00 zł
BRE Bank S.A. 52 1140 2004 0000 3102 7769 7574